مجموعه مصلای نماز جمعه می تواند پایگاه بزرگ فرهنگی در شهربابک باشد

مجموعه مصلای نماز جمعه می تواند پایگاه بزرگ فرهنگی در شهربابک باشد

با  گرامیداشت 5 مردادماه سالروز برپایی اولین نماز جمعه پس از انقلاب  و با گرامیداشت یاد بزرگوارانی همچون سید جلیل القدر»جواد آقا امام « که حتی قبل  از انقلاب در شهربابک امامت جمعه را برعهده داشته اند و با توجه به لزوم توسعه  امور فرهنگی به ویژه در مجموعه مصلا که گزارش فعال نبودن کتابخانه در هفته پیش منعکس شد با حسینی ازاعضای ستاد نماز جمعه گفتگویی داشته ایم که از نظرتان می گذرد .

جناب آقای حسینی ضمن خسته نباشید به جنابعالی و دیگر عزیزان فعال در ستاد نماز جمعه لطفا گزارشی و پیشینه ای از روند ساخت و ساز مصلا جهت اطلاع عموم ارایه نمایید؟

با تقدیر و تشکر از نشریه مردمی بابک زمین که فرصتی به بنده حقیر دادید تا گزارشی از روند ساخت و ساز مصلی را بیان کنم.

با توجه به گفتهمقام معظم رهبری نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت، اخلاق درجنگ اعتقادی، فرهنگی و سیاسی است .

ازآنجایی که بنده حقیر از سال 61 وارد حزب جمهوری اسلامی به سردبیری مرحوم شیخ غلامرضا پوراحمدیان امام جمعه فقید و سعید شهرستان شدم و مسئولیت تبلیغات حزب را به عهده گرفتم و از طرفی کارگردان اصلی ستاد نماز جمعه هم، حزب بود لذا عملاً وارد کارهای تبلیغاتی ستاد نماز جمعه شدم به طوری که در تمامی هفته ها در عصرهای پنج شنبه و صبح جمعه با نیسان بلندگو دار حزب با شهید محمد علی مصباح مردم را به حضور در نماز جمعه دعوت می کردیم بعد از اینکه در تمام معابر اصلی شهر اعلام می کردیم حتی درروستاهای حومه می رفتیم و با این طریق برپایی نماز جمعه را اعلام می کردیم.

¡چرا به فکر ساخت مصلا افتادید ؟

نماز جمعه بسیار شلوغ بود به طوری که مردم در کوچه های بیرون جهت اقامه نماز جمعه می نشستند وهمین امر باعث شد که محل دیگری به نام مصلی باید جهت اقامه نماز و فراهم بودن تمام امکانات برای مردم احداث گردد اما با کمال تاسف ایشان به رحمت خدا پیوستند .

در زمانی که حضرت حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه شدند همین بحث در ستاد نماز جمعه مطرح شد و همین محل فعلی مجدداً مورد توافق ستاد قرار گرفت وبا همت جهاد سازندگی در زمان تصدی حاج سید مصطفی هاشمی تسطیح و آماده ساخت گردید و با حضور حجت الاسلام فیض به عنوان امام جمعه شهرستان یکسری پیگیری ها درباره نحوه ساخت و طرح ،نقشه و هماهنگی هایی با استان و تهران توسط زنده  یاد مهندس حاج طاهر نبی زاده پدر محترم شهیدان نبی زاده نقشه فعلی تهیه و جهت اجرا به ستاد نماز جمعه تحویل داده شد و تا مرحله احداث اسکلت سوله و ساخت سرویس ها پیشرفت کاری داشت .احداث مجموعه  مصلا ازسال 1369 در زمینی به مساحت 59540 متر مربع و به متراژ زیربنا 3000 متر مربع آغاز گردید .

بعد از آن حضرت حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه شهرستان شد و کارهای احداث سقف و دیوارچینی و کف مصلی و کارهای داخلی آن، احداث فضای سبز انجام شد. بعد از ایشان حضرت حجت الاسلام حاج رضا کرمی پور سمت امام جمعه را به عهده گرفتند که در زمان ایشان هم یکسری کارهای عمرانی  در داخل مصلی انجام شد، قالی فرش شد، توسعه فضای سبز، احداث چهار پارکینگ اختصاصی برای مصلی و سپس در دوران حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسینی نیز یکسری اقدامات عمرانی و فرهنگی صورت پذیرفت مثل احداث منزل سرایداری، احداث ساختمان پایگاه فرهنگی و بعد از آن در زمان حضور حضرت حجت الاسلام شیخ حسن منتظری یکسری اقدامات اساسی دیگر از قبیل احداث دو سر درب مصلی، احداث مهد آدینه وکتابخانه و مرمت ساختمان انجام شد .

بعد از ایشان سمت امام جمعه شهرستان به دست نیروی بسیجی وجانبازی با صداقت از شهر خودمان به نام حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر انصاری سپرده شدکه در دوران ایشان یکسری اقدامات عمرانی برنامه ریزی شده و انشالله امیدواریم با همت مسئولین شهر هر چه زودتر جامه عمل بپوشد خصوصاً اجرای طرح حرم تا حرم که از گلزار شهدای شهرستان تا گلزار شهدای گمنام می باشد. انشاالله به همین زودی شروع شود و طرح توسعه مصلی هم که برنامه ریزی شده با مساعدت و همدلی تمامی مسئولین شهر خصوصاً نماینده محترم مجلس، فرماندار محترم، شورای محترم شهر، شهرداری محترم، شرکت مس، اداره آب و برق و سایر مسئولین ذیربط بتوانیم انشاالله مصلایی  در شأن ومنزلت مردم شهرستان داشته باشیم. البته توجه به امور فرهنگی به ویژه کتابخانه این مجموع ه نیز در دستور کار قرار دارد .

¡صحبت پایانی

در اینجا جا دارد از تمامی مردم شهرستان و خانواده های معظم شهدا تشکر کنیم که مسئولیت و تامین هزینه های اصلی مصلی بر دوش مردم بوده است و قسمتی از آن را هم سایر مسئولین خصوصاً شرکت محترم مس متقبل و پرداخت نموده است که جا دارد از همین جا به عنوان مسئول هماهنگ کننده و پیگیر امورات مصلی نماز جمعه از همه این عزیزان خصوصاً شرکت مس تشکر و قدردانی کنیم امیدواریم کمافی السابق نسبت به انجام سایر پروژه ها مساعدت لازم را داشته باشند.البته ناگفته  نماند که حقیر که پیگیر امورات مصلا بوده و هستم و مهندسین محترم مهندس عبدیان، مهندس اسدی، مهندس غلامعباس ابراهیمی، مهندس رضا قائینی که بیشترین زحمت نظارت بر مصلا را بر عهده داشته اند بدون هیچ چشمداشتی تلاش ها تماماً قربت الی الله بوده و امیدواریم مورد رضای خداوند باشد.

و مطمئنا مجموعه مصلای نماز جمعه می تواند با حمایت امام جمعه و  فعالیت بیش از پیش ستاد نماز جمعه و حمایت مردم پایگاه بزرگ فرهنگی در شهربابک باشد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *