ارتقاء سطح بهداشت ، درمان و سلامت با کمک های خیرین

ارتقاء سطح بهداشت ، درمان و سلامت با کمک های خیرین

گزارش عملکرد بیمارستان ولی عصر(عج) شهرستان شهربابک :

اخذ گواهینامه اعتبار بخشی درجه یک ملی توسط بیمارستان ولی عصر (عج) شهربابک

با توجه به نامگذاری  دو  سال  گذشته  در خصوص اقتصاد  مقاومتی اقدام و عمل  و  تولید  و  اشتغال  و  با  توجه  به  عملکرد  مطلوب وزارت بهداشت  و  درمان در دولت یازدهم  بخشی از فعالیت های انجام  شده  در بخش های مختلف  بیمارستان  ولیعصر شهربابک  جهت آگاهی و  افزایش اعتماد    عمومی به  این مرکز درمانی   در گفتگویی با زین  الدینی مدیر بیمارستان ولیعصر (عج) از نظرتان  می گذرد .

اقدامات انجام شده در زمینه های عمرانی و فضا سازی  بیمارستان:

1-توسعه و بهسازی فضای اورژانس

2-توسعه و بهسازی فضای فن آوری اطلاعات

3-نوسازی و بهسازی بخش های اطفال، جراحی، داخلی و زنان بطور کامل

4-تکمیل ساختمان زایشگاه کوثر با متراژ 870 مترمربع با مشارکت خیر محترم آقای یدا… مهدوی و دانشگاه علوم پزشکی کرمان

5-تکمیل کلینیک تخصصی آراد با متراژ تقریبی 450 مترمربع توسط خیر محترم آقای مهندس ابوالفضل عبدانی

6-توسعه و بازسازی واحد تزریقات و پانسمان بیمارستان ولی عصر(عج)

7-آسفالت محوطه بیمارستان به متراژ تقریبی 5000 مترمربع و تامین هزینه آن توسط مجتمع مس منطقه ی کرمان و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهرشهربابک

8-احیا و بهسازی کامل فضای سبز بیمارستان

9-بهسازی و نوسازی محل جمع آوری زباله های بیمارستان و تفکیک زباله های عفونی و غیرعفونی و راه اندازی دستگاه امحاء زباله های عفونی توسط بخش خصوصی

10-بهسازی و نوسازی نمازخانه بیمارستان

11-بهسازی و نوسازی منازل سازمانی پزشکان متخصص  و تجهیز کامل آن که هزینه آن از طرف مجمع خیرین سلامت تامین گردیده است.

12-ساخت پارکینگ جهت حدود سی دستگاه خودرو و چهار دستگاه آمبولانس که بخشی از هزینه های آن توسط خیرین محترم تامین گردیده است.

13-راه اندازی واحد ICU ، آندوسکوپی، EKG، Fast trak اورژانس، خدمات تخصصی گوش و حلق و بینی.

ارتقاء تجهیزات پزشکی:

-نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن و اختصاص مبلغ قریب  25،000،000،000 ريال معادل دو میلیارد و پانصد میلیون تومان با کلیه دستگاه های جانبی آن

-خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال – خرید میکروسکوپ ENTوخرید دستگاه سونوگرافی .

-خرید دستگاه اتوآنالایزر جهت آزمایشگاه توسط خیر محترم آقای علی جعفری با اختصاص مبلغ 17،600،000

-عقد قرارداد خرید یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر 316 به مبلغ 3،000،000،000ريال که هزینه آن توسط مجتمع مس منطقه ی کرمان به مجمع خیرین سلامت واریز گردید.

-خرید دستگاه انکوباتور  EKG- فتوتراپی سفینه ای توسط آقای دکتر منگلی داروساز

-اخذ گواهینامه اعتباربخشی درجه یک ملی که پس از بازرسی یک تیم که از نمایندگان وزارت بهداشت و ارزیابان ملی وزارتخانه تشکیل شده بود بیمارستان ولی عصر(عج) شهربابک را واجد شرایط اخذ گواهینامه ملی اعتباربخشی دانسته و درجه یک ملی را به این مرکز درمانی اعطا کردند.

-لازم  به  ذکر است واریز ماهیانه مبلغ سی و پنج میلیون تومان از مهرماه سال 1393  تاکنون جمعا مبلغ 5،500،000،000 ریال به حساب مجمع خیرین سلامت و درآمدهای متفرقه بیمارستان توسط مجتمع مس منطقه ی کرمان.

بخش نیروی انسانی

-جذب پزشکان متخصص در رشته های ارتوپدی، چشم پزشکی، اطفال، داخلی، مغز و اعصاب، روانپزشکی ، گوش و حلق و بینی و رادیولوژی.

-جذب 34 نفر نیروی خدماتی و واگذاری بخش نظافت و خدمات به بخش خصوصی و بهبود وضعیت نظافت بیمارستان.

-واگذاری واحد تاسیسات بیمارستان به بخش خصوصی و اشتغال 5 نفر نیروی ماهر تاسیساتی.

-واگذاری واحد نقلیه بیمارستان به استثناء آمبولانس به بخش خصوصی.

-افزایش امکانات واحد آشپزخانه از طریق بخش خصوصی و بهبود واحد تغذیه بیمارستان.

برنامه های در دست اجرا در سال 96

با توجه  به  نیاز شهرستان  و  تلاش ما  برای ایجاد  رفاه  در بخش بهداشت  و  درمان ساخت و توسعه بخش دیالیز که با توجه به نامساعد بودن بخش فعلی که روزانه حدود 15 نفر بیماران کلیوی که به طور مرتب در این بخش دیالیز می شوند در تلاش هستیم با بهره گیری از کمک های خیرین محترم و همشهریان عزیز نسبت به ساخت و توسعه این بخش اقدام نماییم که تاکنون حدود یکصد میلیون تومان توسط خیرین محترم به حساب مجمع خیرین سلامت واریز گردید که از آقایان احمد کشاورز که 300،000،000 ريال و آقای محمد غفوری 200،000،000ريال جهت این امر واریز نمودند  قدردانی نمود.همچنین بهسازی و نوسازی واحد آزمایشگاه و تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی.

صحبت پایانی

در پایان از امام جمعه ، نماینده و فرماندار محترم شهرستان تقدیر و تشکر می نماییم که مسئولین بیمارستان را در خصوص حل مشکلات یاری می نمایند و از مساعدت های مجتمع مس منطقه ی کرمان و آقایان مهندس مرادعلیزاده مدیرعامل مس ایران ، مهندس حسنی مدیر منطقه ی کرمان، استاد  میرافضلی و مهندس مهدوی پور و مهندس نبیان  و  خیرین  گرانقدری که یاریگراین مرکز درمانی بوده و در ارتقاء وضعیت بیمارستان نقش اساسی ایفا نموده اند تقدیر و تشکر می نماییم.

همچنین جناب آقای اسدی نماینده محترم شهرستان شهربابک در خصوص بازدید معاون وزیر محترم بهداشت و درمان از بیمارستان ولی عصر(عج) قول مساعد در تهیه کلیه تجهیزات پزشکی بیمارستان گرفتند.

و  حقیقتا کمک  های خیرین و  مساعدت  های  مجموعه مس منطقه ی کرمان  و  دانشکده علوم پزشکی به  بخش بهداشت  و  درمان  شهربابک موجب ارتقاء سطح بهداشت  و  درمان  و  سلامت  جامعه و  رفاه عمومی  شده  است .

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *